SONY XPERIA Z SERİSİ İÇİN ANDROID 5.0.2 LOLLIPOP GÜNCELLEMESİNDE SON DURUMLAR!

Google’ın bilindiği gibi yeni Android sürümü olan “Lollipop” güncellemesini tüm markalar yavaş yavaş kendi arayüzleri ile telefonlarına yollamaya başladı. Sony’de bu markalar arasında ve güncellemeleri bir süredir bazı Xperia “Z” serisi cihazları için dağıtıyor son durumları ve bilgileri bu yazımızda  bildireceğiz.

Sony Xperia Z3

Xperia Z3 için ilk olarak “23.1.A.0.690” derleme numarasına sahip Android 5.0.2 güncellemesi Türkiye dahil yayınlandı ve dağıtımına devam ediliyor. Son olarak Xperia Z3 için en son ufak bir hata düzeltme ve stabiliteyi arttırmayı amaçlayan “23.1.A.0.726” derleme numaralı güncelleme de yavaş yavaş belli başlı ülkelere gelmiş bulunmakta ve dağıtıma devam edilmekte. “23.1.A.0.726” derleme numarasına sahip bu güncelleme henüz Türkiye’ye ulaşmış değil.

Sony Xperia Z3 Compact

Xperia Z3 Compact için ilk olarak “23.1.A.0.690” derleme numarasına sahip Android 5.0.2 güncellemesi Türkiye dahil yayınlandı ve dağıtımına devam ediliyor. Son olarak Xperia Z3 Compact için en son ufak bir hata düzeltme ve stabiliteyi arttırmayı amaçlayan “23.1.A.0.726” derleme numaralı güncelleme de yavaş yavaş Türkiye belli başlı ülkelere gelmiş bulunmakta.

 

Sony Xperia Z2

Aynen Xperia Z3 gibi Xperia Z2’de ilk olarak “23.1.A.0.690” derleme numarasına sahip Android 5.0.2 güncellemesi Türkiye dahil yayınlandı ve dağıtımına devam ediliyor. Xperia Z2 için en son “23.1.A.0.726” derleme numaralı hata düzeltme ve stabilite arttırmayı amaçlayan güncelleme ise henüz Türkiye’ye gelmedi fakat dağıtıma başlandı.

Sony Xperia Z1

Xperia Z1 için yakın zamanda “14.5.A.0.242” derleme numarasına sahip Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi bazı ülkeler için dağıtılmaya başlandı. Bu güncelleme henüz Türkiye‘ye ulaşmış değil fakat kısa zaman içinde gelecektir. Dağıtım devam ediyor.

Sony Xperia Z1 Compact

Xperia Z1 için “14.5.A.0.242” derleme numarasına sahip Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi bazı ülkeler için dağıtılmaya başlanmıştı. Xperia Z1 Compact için de güncelleme aynı gün  “14.5.A.0.242” derleme numarası ile dağıtılmaya başlandı fakat Xperia Z1’den farklı olarak aynı gün içerisinde Xperia Z1 Compact için Türkiye‘ye güncelleme ulaştı.

Sony Xperia Z Ultra

Xperia Z Ultra için tıpkı Xperia Z1 ve Z1 Compact gibi “14.5.A.0.242” derleme numarasına sahip Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi bazı ülkeler için dağıtılmaya başlandı. Fakat şuan için bu ülkeler arasında Türkiye mevcut değil fakat en kısa zamanda güncelleme ülkemize de ulaşacaktır.

Şuan için güncellemeye kavuşacak diğer Xperia cihazları:

Xperia C3 – Xperia T2 Ultra – Xperia Z – Xperia ZL – Xperia ZR – Xperia Tablet Z cihazlarına güncelleme gelmesi kesinleşmiş gibi. Xperia C3 ve T2 Ultra için güncelleme 20 Nisan‘dan sonra başlayacak iken Xperia Z – Xperia ZL – Xperia ZR – Xperia Tablet Z modelleri için birkaç haftaya başlaması söz konusu.

Genel Değerlendirme ve Açıklama

Öncelikle şuan için Lollipop güncellemesi alan ve bahsi geçen cihazları yukarıda belirttik. Diğer Xperia cihazı modelleri için şuan için bir bilgi yok. Bizden güncellemeler hakkında bir bilgi istediniz ve isteğinize karşılık sizlere bu yazıyı aktardık. Eğer konu ile alakalı herhangi bir sorunu veya sorusu olan varsa bizden Facebook grubumuz üzerinden veya bu gönderinin altına yazarak yardım alabilirsiniz!

627d4W

TAMER CİNGÖZ
Sony ve Xperia sever yazar.
 • ferdi

  Z1 C6903 kullanıyorum. Güncelleme henüz alamadım. Alan varsa kasma ve şarj ile ilgili sıkıntı yaşanıyormu güncellemeyebilirim.

  • Burak

   Hiç tavsiye etmiyorum, mecbur kalmadığınız sürece indirmeyin. Telefonum kullanılmaz halde şuan.

  • selçuk

   Hiç ama hiç beğenmedim…Kesinlikle tavsiye etmem…Kit kata nasıl dönebilirim,bilgisi olan varmı acaba???

   • nedene beğenmediniz anlamadım.z3 compact’a yükledim gayet güzel stabil ve akıcı.yalnız sony de tek eleştireceğim konu bazı uygulamalarda hala sanal tuşlar kaybolmuyor.bu uygulamadan mı? kaynaklanıyor, yoksa sony den mi? kaynaklanıyor çözemedim.ama can sıkıcı.Bİrde şu ses olayını çözselerdi.telefonun sesi çıkmıyor be bilader.

 • yağız

  Z c6603 mü erken alıcak güncellemeyi t2 mi?

  • tamer

   T2 Ultra daha önce alacak.

 • Gokhan

  Z1dun aldım telefon hızlanmıs ısınma olayı cok azalmış cok memnun kaldım

  • tamer

   Merhaba Gökhan, geri bildiriminiz için Xperia Force ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

 • burak

  Z1 kullanıyorum paralel ithalat lollipop geldi çok çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Arayüz çok güzel bariz hızlanma da var zaten hızlıydı daha da iyi oldu. Hata veren uygulamalar düzeldi. Gayet stabil şuan. Şarj süresi de iyi.

 • Selim

  Z1 kullanıyorum güncelleme geldi fakat güncellemede hata veriyor pc compation hata veriyor

  • tamer

   Hatanızı tam olarak belirtir misiniz?

   • harun

    sony pc companion ile bağlantı kurulamıyor diyo haya kodu 11 yazan herşeyi yazdım sonynin sitesine hala düzeltilmedi

 • yasemin

  Arkadaşlar Z2 ye geldi güncelleyen var mı acaba durumlar nasıl kasma vb oluyo mu bir de update center gitmiş deniliyor doğru mu

  • tamer

   Xperia Z2 için şuan Türkiye dahil bazı ülkelere 23.1.A.0.690 derleme numaralı güncelleme geldi. Güncellemeyi kontrol edin. Yeni sürümde dediğiniz gibi Uptate Center kalktı ama güncellemeleri artık What’s New uygulamasından ve telefonunuzun Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncelleme kısmından kontrol edebilirsiniz.

 • mahmut talha

  Arkadaşlar z1 c6903 kullanıyorum ve update center veya pc den baktıgımda guncelleme gozukmuyor. Kafayı yemek uzereyım

  • muhammed

   Merhaba Mahmut, Xperia Z1 için Türkiye güncellemesi henüz yayınlanmadı. Yayınlandığı anda buradan ve Facebook grubumuzdan duyuruyor olacağız.
   Facebook grubu: http://goo.gl/y6zpnd

 • deniz

  öncelikle selam arkadaşlar söle bi sıkıntı var son uygulamaları tek tusla kapaatamıyoruz. ama diğer özellikler super.

  • tamer

   Merhaba Deniz, bir sonraki güncellemede Sony “Tümünü Kapat” butonunu ekleyeceğini duyurdu.

 • mahmut talha

  Güncellemeyi pcden mi telefondan mı yaptınız yapan arkadaşlar

 • omer genc

  xperia z3 d6653 henuz guncelleme gelmedi

  • tamer

   Merhaba Ömer, sabırlı olun yakında gelecektir. Güncellemeler sırayla dağıtılıyor..

 • Mustafa Burgaz

  Arkadaşlar Xperia Z1 için Lollipop çıkalı 3 gün oldu ve bana hala gelmedi. 3 gündür araştırıyorum ve elde ettiğim bilgilere göre ne yazık ki telefonunuzun garanti dışı kalmasını istemiyorsanız yada sağlıklı kullanmak istiyorsanız sabredeceksiniz. Telefonunuzda sorun yoksa eğer Lollipop Kitkattan daha iyiymiş biçok sorun da çözülmüş. İnşallah şu wifi sorunu da çözülmüştür.

  • tamer

   Merhaba Mustafa, Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Android 5.0.2 Lollipop sürümlerinde herhangi bir Wi-Fi sorunu mevcut değil.

 • şükrü atılgan

  Z2 ye 690 kodlu güncellemeyi aldım ama memnun değilim bir çok bug var romda sanırsın ki custom rom
  Ekran modları çalışmıyor xreality süper canlı mod
  Dinamik ses dengeleyici bazen çalışmıyor kulaklık müzik çıkış kalitesi düşmüş
  Tümünü kapat butonu yok
  Fm radyoda trackid radyoyu durduruyor
  Cihazı kapatıp açınca uçak moduna almadan hat gelmiyor
  Bunlar farkettiklerim dört gözle 726 kodlu güncellemeyi bekliyorum
  Bir yanımda tekrar kit kata dön boşver lollipopu diyor
  Kit katta bildirim sesi sorunu olmasa bir dakika bile düşünmem aslında
  Sorunlarla ilgili sony e mail attım bakalım ciddiye alacaklar mı

 • tolga

  Z1 comoact için geliyorda z ultra ve z1 için neden gelmiyor. Şu kamera hatası umarım lollipop

  • tamer

   Merhaba Tolga, Xperia Z Ultra ve Z1 için güncelleme dağıtımı başlandı. Fakat Türkiye için henüz gelmedi. Sabırlı olun kısa zaman içinde güncelleme gelecektir. Sitemizden ve Facebook grubumuzdan en son bilgileri alabilirisiniz. Facebook grubumuz: https://www.facebook.com/groups/xperiaplatform/

 • tolga

  Z1 comoact için geliyorda z ultra ve z1 için neden gelmiyor. Şu kamera hatası umarım lollipop ile çözüme kavuşur kitkat geldiğinden beri kamera istikrarlı çalışmıyor (genelde ya donuyor ya da kamera kullanılamıyor diye uyarı veriyor çok nadir foto cekebiliyorum )

 • yağız

  Güncellemede Öncelik C6603 ün mü yoksa t2 ile c3 ün mü?

  • tamer

   Merhaba Yağız, Xperia T2 Ultra ve C3 modelleri Xperia Z (C6603) modelinden önce güncelleme alacaktır.

 • bülent

  Arkadaşlar selam, benim telefona 5.0 güncelemesini beklerken 5.0.2 güncellemesi dün akşam geldi. (23.1.A.0.726) 670 mb. civarında… İlk izlenimlerim telefon dahada hızlanmış, 5.0 sürümünü ben görmedim ama onda söylenen arka planda çalışanları görüntüleyince tümünü kapat butonu yok tek tek kapatıyorsunuz. Telefon ilk açılışta biraz daha geç açılıyor gibi geldi bana. Ekran parlaklığını kısmışlar sanırım pilden tasarruf amaçlanmış. Bunun dışında şu ana kadar olumsuz birşeyle karşılaşmadım. Yaklaşık 40 dakida güncellemiy bitiriyor. Direk telefondan yaptım wifi ile pc componinon’a gerek bile duymadı. Birde telefon daha stabil oldu. Telfonunun tepkisi hızı zaten iyiydi. Şimdi daha da iyi olmuş. Hayırlı günler…

  • tamer

   Merhaba Bülent, Xperia Force ekibi olarak geri bildiriminize teşekkür ederiz.

 • XPERİA Z1

  xperia z1 telefon kullanıyorum derleme 14.4.A.0.157 . sanırım türkiye romu. Ben başka bir ülkenin romununu flas tool ile yükleyip güncellemeyi yapabilir miyim ?? veya 14.5.A romu yüklesem cihazda sıkıntı çıkar mı . lütfen yardım edin.. (flas tool imei sorunu çıkarırmı ? )

  • tamer

   Başka ülkenin yazılımını yüklemek herhangi bir sıkıntı çıkartmayacaktır. IMEI sorunu çıkmaması için Flashtool ile flashlama işlemi yaparken EXCLUDE kısmından “TA” kısmını seçip flashlama işlemini gerçekleştirin.

   • XPERİA Z1

    tesekkür ederim ilginiz için. peki baska bir sorum olacak. bu flaslama işlemi yapılırken ses kısma tuşuna basmak gerekiyor sanırım ama telefonum su geçirdiği için o tuş bozuldu. flas işini başka bir yoldan yapabilir miyim . bir alternatifi var mıdır acaba ?

    • tamer

     Ses kısma butonuna basmanın amacı cihazı Flash Moduna geçirmektedir. Flash Moduna geçmeden cihaza flashlama işlemi yapamazsınız. Cihazı servise gönderin.

 • Selim

  Yazılım güncelleme bileşenleri bilgisayarınızda çalıştırılamıyor diyor daha önce aynı bilgisayarla yapmıştım güncellemeyi ama bu sefer böyle diyor Tamer arkadaş

  • tamer

   Merhaba Selim, başka bir bilgisayarda deneyin.

 • yasemin

  Tamer Bey teşekkür ederim güncellemem geldi ama olumsuz yorumlardan dolayı korkuyorum siz ve yükleyen diğer arkadaşlar lütfen olumlu olumsuz yönlerini yazsınlar bize de fikir olsun

  • tamer

   Merhaba Yasemin, öncelikle KitKat güncellemesine bakılırsa daha hızlı ve stabil, sorunsuz bir arayüz olduğunu söyleyebilirim. Animasyonlar ve geçişler çok hoş ve yumuşak. Şarj konusuna da değinmek gerekirse KitKat’ın son sürümüne göre az miktarda düşüş var %5-%10 gibi. Bunun genel Android sürümü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir sonraki güncellemelerde pil performansı iyileştirilecektir. Xperia Force olarak teşekkürlerimizi sunarız.

 • doğukan

  ya 14.4.A.0.157 sony z1 abi kafayı yicem arkadaşta z1 var ona geldi ama bana gelmedi nolur yardım edim acaba telefondamı sorun lütfen ?

  • tamer

   Sabırlı olun güncellemeler operatörünüze bağlı olarak da değişebilir. Bir çok ülke var güncellemeler sırayla dağıtılıyor.

 • baysal

  Tamer bey,iyi günler z1 kullanıyorum peki operatöre göre nasıl değişiyor.ortalama kac gün sonra alırız?

 • yasemin

  Çok teşekkür ederim Tamer bey ilginize alakanıza.. Cevap verdiğiniz için çok memnun oldum..

  • tamer

   Merhaba Yasemin, Xperia Force’a yazdığınız için biz teşekkür ederiz.

 • Selim

  Yazılım güncelleme bileşenleri bilgisayarınızda çalıştırılamıyor diyor daha önce aynı bilgisayarla yapmıştım güncellemeyi ama bu sefer böyle diyor Tamer Bey

  • tamer

   Merhaba Selim, İnternetinizle alakalı bir durum olabilir modeminizi ve bilgisayarınızı yeniden başlatın, sonuç vermezse başka bir bilgisayardan deneyin.

 • mahmut talha

  Yahu madem dedıgınız gıbı turkıye romu yayınlanmadı, neden o zaman xperia care destek sayfasında z1 androıd 5 yazıyo ? Hangısıne ınanacagımızı sasırdık. Adam oraya kocaman yazmıs operatore ve bolgelere gore degısebılır dıye sız turkıye ıcın yayınlanmadı dıyosunuz. Mıllet catır catır guncelleme yapıyo. Hadı dıyelım 1-2 tanesı yurt dısı kayıtlı yahu z1 kullananların yarısı guncelledı yarısı hâla beklıyo. Ben boyle bı sorumsuzluk gormedım. Gercekten sony ye yazık. Telefondan cok memnunum ama bundan sonra telefon alacagım zaman sony ye kesınlıkle bulasmam.

  • tamer

   Merhaba Mahmut, Xperia Force ekibi olarak elimizden gelen bu. Sony Mobile, Xperia Z1 için henüz Türkiye güncellemesini yollamadı fakat en kısa zamanda güncelleme gelecektir. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz

 • volkan

  Sony hala gözümde en iyi telefon markası olmasına ragmen bu konuda gerçekten çuvalladı şubatta yanınlanıcaktı sarktı mart,nisan bu gidişle mayısı bulucak insanlards artık heyecanda bırakmadı

 • hakan

  Merhaba z2 lolipop güncellemesi aldım ancak ses ayarları yani ekolayzır ayarları sadece sony uygulamalarında geçerli oluyor orneğin youtubede yaptığım ses özelleştirmeleri geçerli değil buda canımı çok sıkıyor youtube üzerinden flim video ve müzik dinlemek artık zevkli değil ses kaltesi iğrenc diyebilirim kitkatta böyle bir problem yoktu yardım ederseniz sevinirim

 • Kubilay

  Güncellemeyi aldım ama Update Center nereye gitti

  • tamer

   Merhaba Kubilay, yazılım güncellemelerini Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncellemesi kısmından kontrol ederken, uygulama güncellemelerini de What’s New uygulaması ile kontrol edebilirsiniz.

 • XPERİA Z1

  Nereye kadar böyle bekle bekle. insanların hevesi kursağında halen daha güncellemeyi bekliyor.neden bu kadar gecikti. hiçbir açıklama yapılmıyor.elimiz kolumuz bağlı. en azından z1 serisinin DETAYLI bir incelemesi yapılsa değişimler verilse sitede. ekran görüntüleriyle anlatılsada beklemeye değer diyebilsek.

  • tamer

   Merhaba, en yakın zamanda Android 5.0.2 incelemesini sitemizde göreceksiniz. Geri bildiriminiz için teşekkkürler.

 • Mehmet YILDIZ

  Ben güncellemeyi 17/04/2015’de aldım, güzel özellikler var ama! daha önce flash’ladığım Akıllı hareket özelliğini kaldırmış olması dolayısıyla geri yükledim, çok net bilgi veremeyeceğim ama 4.4.4 yazılımında oynadığım oyunu 5.0.2 de açtım 1-2 dakika da 2 defa duraklayıp devam etti. 4.4.4 de hiç yaşamadım. bunu paylaşabilirim.

  • Not: telefon Z1

  • Bu arada ana sayfa, ve mesajlar, uygulamaları yoktu onları sonradan yükledim.

  • tamer

   Merhaba Mehmet, Android 5.0.2 henüz yeni bir sistem olmasına karşın Android 4.4.4 güncellemeler ile oturmuş, stabil bir sistemdi. Aynı şekilde yakında Android Lollipop sürümleri de güncellemeler ile stabiliteye kavuşacaktır. Tabii ki zamanla oyunlar ve uygulamaların da Android Lollipop sürümlerine uygun olarak optimize edilecektir.

 • ali

  Merhaba arkadaşlar yeni sürüm geldi diyor bende hala gelmedi nerde sıkıntı var

 • ferdi

  Z1 kullanıyorum hala gelmedi

 • baysal

  Yok aga sony harbi bu işi eline yüzüne bulastırdı

 • Ahmet

  Arkadaslar güncellemeye toplam kac gb internet lazım

  • tamer

   Merhaba Ahmet, 1.2 GB boş alan gerekmektedir.

 • erol karagöz

  Z ultrama uygulama geldi ama bilgisayar gerekiyor yazısını anlamadım ve yükleyemiyorum

  • tamer

   Merhaba Erol, Bilgisayarınıza Sony PC Companion adlı yazılımı indirin ve telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda yazılım telefonunuzu tanıyacaktır. Güncellemeyi Sony PC Companion programı üzerinden yapacaksınız.

 • erol karagöz

  Cihazınızı güncellemek için sadece bilgisayar kullanabilirsiniz diyor.

 • Aşkın

  Z1 Compact için geldi. 4 gündür kullanıyorum.

  Telefon etmek için önce tel tuşuna dokunmak ve sonra numara sayfasını seçmek anlamsız olmuş.
  Hızlı aramalar için en az 4 butona dokunmak ve ondan sonra seçim yapmak işi uzatmış.
  Ekran sanki daha canlı.
  Kamera daha geç açılıyor ama daha canlı.
  Pil durumu bende daha uzun bir süre gidiyor.
  Hesap makinesi rakamları arasındaki çizgiler kalkmış ve güzel olmamış.
  Titreşime almak için eskiden üst menüden seçim yapılıyordu, şimdi ses kısma tuşuna basıp bekliyorsunuz.
  Sessize almak için ses kısma tuşuna basıp seçim yapmak gerekli. Eskiden üst menüden seçerdik.

  • tamer

   Merhaba Aşkın, Xperia Force ekibi olarak geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

 • Aşkın

  Z1 Compact için geldi. 4 gündür kullanıyorum.

  Diagnostic ten, ışık sensörü ve kulağa yakınlık özelliklerini kontrol ettim ve çalışmıyorlar.

 • Aykut

  T2 Ultra 20 nisandan sonra demişsiniz,bugün başlanır mı dağıtımı acaba?

  • tamer

   Merhaba Aykut, T2 Ultra için bugünden sonra herhangi bir gün her an yayınlanabilir.

 • eren z2

  ben de yeni güncellemeyi yükledim herşey iyi güzel d6503 deki şebeke sorunu düzeltilmiş ancak TELEFONUN SESİ ÇOK KISIK bu durumla ilgili yabancı siteler dahil z2 için çözüm yok 🙁

 • arsel

  Xperia z1 kullanıcısıyım 1 haftadır güncelleme geldi üstelik uptade center dan

 • mahmut talha

  Yazık yahu vallahi yazık. Hâla güncelleme bekliyoruz..

 • baysal

  Tamer Bey türkiyeye niye gelmedi

 • bülent

  z3 kullanıcısıyım özellikle tümünü kapat ve sessize alma olaylarının değişmesi bence çok anlamsız olmuş maalesef 4.4.4 e gececegım tüm lollipop 5 tam anlamıyla düzelince gececegım 5 e =((

 • Ahmet

  Merhaba ben sony Xperia z3 kullanıcısıyım bana 5.0.2 güncellemesi geldi fakat derleme numarası 23.1.A.0.690 yeni sistem güncellemesi derleme numarası 23.1.A.726 olan gelmedi Türkiye de dağıtımı başladı mı bazı forumlarda geldiği söyleniyor ne zaman güncellenecek bilgi verirseniz sevinirim

  • tamer

   Merhaba Ahmet, Türkiye için “23.1.A.0.726” derleme numarasına sahip hata düzeltme güncellemesi henüz mevcut değil.

 • mahmut talha

  Arkadaşlar konuyla ilgili mailime sonyden cevap geldi. Telefonum bosna hersekte satışa sunulmak üzere üretilmiş ancak ben telefonu turkıyeden almıstım. Yanı telefon aslında bosnada satılmıs olarak gozuktugu ıcın bosna hersektekı guncellemeyı beklemem gerekırmıs. Daha sonra sony ı aradım. Turkıye ıcın guncelleme geldıgını , suanda sony nın turkıye ıcın satısa sundugu cıhazlara guncellemenın sorunsuz olarak yuklendıgını bıldırdıler. TURKIYE ICIN GUNCELLEMENIN AYIN 13 UNDEN BERI VAR OLDUGUNU SOYLEDILER. Yanı sızde hâla guncelleme almadıysanız telefonunuz benımkı gıbı baska bır ulkede satısa sunulmak uzere cıkartılmıs demektır. O ulkede guncelleme yayınlandıgında alabıleceksınız. bosnada guncellemenın ne zaman baslayacagını sordum tarıh veremedıler. Yanı artık beklemek zorundayız..

  • tamer

   Merhaba Mahmut Talha, Yorumunuz için Xperia Force ekibi olarak teşekkür ediyoruz.

 • hakan

  İyi günler ben z3 kullanıcısıyım yeni yazılımda herşey güzel ama msj konusunda sıkıntı var tel donuyor bu sıkıntı sadece bendmi yoksa yazılımsalmı

  • tamer

   Merhaba Hakan, Sony PC Companion programı ile bilgisayarınızdan cihazınızı onarmayı deneyin.

 • tolga

  Yukselttikten sonra google olay servisleri hata veriyor ona hiç birşey yapmayın yarım saat içerinde kendi kendi iki üç kez hata verip güncelliyor kendini sorun yarım saatte geçiyor. Z1 ve z ultrada deneyimledim lollipop baya iyi google Chrome dışında. Yukselttikten sonra birkez kapatıp açın bu arada.

  • tamer

   Merhaba Tolga, Sony PC Companion programı ile bilgisayarından cihazını onarmayı deneyebilirsin.

 • emre

  bende sony xperia z1 kullanıyorum şimdi aldım 5.0.2 güncellemesini ancak güncelledikten sonra UPDATE CENTER uygulaması kayboldu bu konuda bilgisi olan var mı

  • tamer

   Merhaba Emre, Yeni güncellemeleri “What’s New” uygulamasından ve telefonunun Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım güncelleme kısmından kontrol edebilirsin.

 • sahin

  Onarım yapıp mı fabrika ayarlarına geri dönüş yapayım, yoksa fabrika ayarlarına geri dönüş yapıpta mı onarım yapayım? Fark ediyor mu

  • tamer

   Merhaba Şahin, Onarım yapmak zaten cihazınızı sıfırlama işlemidir. Mevcut yazılımı yeniden kurar. Sadece onarım işlemi yapmak yeterli olacaktır.

 • erdogan

  Z1 compak kullanıyorum sarjım %50 daha az gıdıyor dıger sorunların pek onemı kalmadı 4 e gerı donmek ıstıyorum

  • tamer

   Merhaba Erdoğan, Cihazınızı onarmayı deneyebilirsiniz. Sorun devam ediyorsa sonraki güncellemelerde düzelecektir.

 • 26262626

  Z1 kullanıyorum kamera hatası var

 • atlantis

  Ben devamlı güncellemeleri kontrol ettirmeme rağmen daha bugün geldi Z1 telefonuma. Yüklenme süresi yarım saati buldu. Google play hatası filanda verdi ama sonradan uygulama güncellemeleri çekti ve düzeldi. Bildirim arayüzü eskiden daha kolaydı. Şarjım da daha hızlı tükeniyor sanki. Sistem hızlı baya ama arada takılmalarda olabiliyor. Sanırım hatalar görüldükçe düzeltmeler hızla çıkar.

  • tamer

   Merhaba Atlantıs, Android Lollipop yeni bir sistemdir. Uygulamalar henüz Lollipop sürümüne optimize olmayabilir. Güncellemeler ile sorunlar aşılacaktır.

 • yalçın ak

  Selam. Bir diğer z1 kullanıcısı arkadaştan yaklaşık 1 hafta sonra dün güncelleme bana da geldi. 652 mb ve 37 dakika. Yeni arayüz ve geçişler güzel. Arkadaş yüklediğinde mesajları.kullanmadığını mesaj yollayamadığını söylemişti bende ise böyle bir sorun yok. Sadece tuş kilitli iken na ekran biraz farklı.geldi. Eskisi gibi tuş kilitli iken walkman uygulama görünümü daha iyiydi. Ya da alışkanlıktan öyle düşünüyorum.

  • tamer

   Merhaba Yalçın, geribildiriminiz için teşekkür ederiz.

 • mahmut talha

  Burayada defalarca yazmıstım bılındıgı uzere z1 kullanıyorum ve gelmemıstı. Dun sabah canıma tak ettı ve flaslama yontemıyle androıd 5.0.2 ye guncelledım. Ve allaha sukur en ufak bır problem yasamıyorum. Hersey yerlı yerınde calısıyor. Bırkac gun ıcınde dahada oturacagına emınım. Hâla gelmeyen arkadaşlar varsa flashlama yontemıyle guncellesınler. Beklemeye gerek yok.

 • Uğur

  Lollipop 5.0 dan önce SD karta yüklediğim 3000 fotoğraf var.Ama Lollipop 5.0 a yükselttikden sonra fotoğrafları telefonuma geri yükleyemiyorum.”Seçili yedek kayıtlar uyumsuz yazılım sürümleri nedeniyle kullanılamıyor.Daha yeni bir yedek dosya seçin.” yazıyor.Fotoğraflarımı kurtaramayacak mıyım?

 • Ozan

  Türkiye’de Xperia Z1 için Lollipop 5.0.2 güncellemesi dağıtımına 13 Nisan’da başlandı. Her gün kontrol etmenizde fayda var. Benim cihazım güncellemeyi aldı, şu anda bir sorun yok gayet güzel gözüküyor. Pil konusunda iyileşme hissettim. Aynı zamanda 60 FPS 1080P video çekme özelliği de gelmiş. Temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.

  • tamer

   Merhaba Ozan, değerli yorumun için Xperia Force ekibi olarak teşekkür ederiz.

 • Süleyman Kapar

  Z2 için 726 güncellemesi Türkiye’ye ne zaman gelir acaba
  geldiğinde 690ı yüklemeden görebilir miyiz ve direk onu yükleyebilir miyiz yoksa sorun mu çıkar?

  • tamer

   Merhaba Süleyman, 726 güncellemesinin Xperia Z2 için Türkiye’ye ne zaman geleceği belirsizliğini korurken 690 güncellemesi olmadan 726 güncellemesini büyük ihtimalle yükleyemiyorsunuz. Çünkü 690 güncellemesi komple sistem dosyalarının yenilendiği büyük boyutta bir güncelleme.

 • cıhat

  Mlsf pil ömrü oldukça azalmış ve kasma belirli şekilde belli oluyor keşke ındırmeseydım

 • oğuz

  z1 kullanıcısıyım telefonu yeni aldım ve 5.0.2 güncellemesi geldi güncelledim ama wifiye bağlantıda sorun olduğunu gördüm ne diye sorarsanız kardeşim discovery telefonu videoları çok daha hızlı açıyo benimkine göre nedeni ne olabilir o 4.2.1 kulllanıyo

 • Kenan

  Z3 ve z3 compact sahibiyim. Telefon süper. Lolipop güncelleme sonrası ultrason stadına modern da gelen msj lar okunmuyor. Durduruldu hata msj veriyor

  • tamer

   Merhaba Kenan, Sony PC Companion ile cihazınızı bilgisayar üzerinden onarmayı deneyebilirsiniz.

 • mesut

  Merhaba .5.0.2 guncellemesini yaptiktan sonra telefon konusmada karsi tarafin sesi cok azaldi cok az aliyorum?.

  • tamer

   Merhaba Mesut, Ayarlar > Çağrı kısmından “Konuşmacının sesini artırma” seçeneğini aktifleştirmeyi deneyebilirsin.

 • Furkan

  T2 ultra lolipop ne zaman gelecwk

  • tamer

   Merhaba Furkan, Xperia T2 Ultra için Lollipop güncellemesinin dağıtımına başlandı yakında ülkemize gelecektir.

 • Z1 kullanıyorum ve 4 gün önce güncelleme geldi ama yüklediğime bin pişman oldum. Ciddi anlamda şebeke ve mobil veri bağlantı sorunu yaşıyorum. Kimseyi arayamıyorum ve başkaları da beni arayamıyor. Her defasında telefonu yenden başlatıp elle operatörü kendim seçiyorum. 1 saat operatör var 20 dakika yok. Çok hızlı şarj tükeniyor. %100 olan cihaz cebimde iken %40’a indi ve ciddi derecede ısınmaya oluşuyor. Bir ara kendi kendime “aha telefon patladı, patlayacak!” dedim. Benden size tavsiye tamamen iyileştirilene kadar güncelleme yapmayın.

  • tamer

   Merhaba Bora, güncellemenin daha sağlıklı bir şekilde olması için Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayarınızdan onarım yapınız.

 • Hande

  Z1 compact kullanıyorum bu hafta yeni versiyonu yükledim fakat şu problemlerle karşılaşıyorum ve bu konularda acil yardımınızı rica edeyorum.
  -Update’ten sonra manyetik şarj kablosuyla, normal data kablosuyla bilgisayar üzerinden yada şarj aletiyle prizden şarj ederken ekran ışığı hiç sönmüyor. Ayrıca %92 den sonra şarj hiç artmıyor ve sanki temazsızlık varmı gibi ekranda şarj simgesi bir aktif bir pasif yanıp sönüyor aynı şekilde ekran gelip gidiyor.
  -Yeni versiyonda kapatma tuşundan sesi sadece titreşime alma yok. Sesi kısmadanda sadece ses tamamen kapalı yada açık yapılabiliyor.
  -Update’ten sonra çağrı sesi düştü.
  -Daha önceki versiyonda görünen telefonun update’e ihtiyacı olup olmadığını takip ettiğim ikon ve klasör yok oldu.
  – Önceki versiyonda müzik dinlerken ekranı kilitlediğimde müziği durdurup geri yada ileri alıcağım bir ekran görünüyordu ve bu ekran müziği durdursamda gitmiyordu. Ama yeni versiyonda bu ekran yine görünüyor fakat müziği sadece durdurup ileri alabilme tuşları çıkıyor üzerinde. Müziği ekran kilidini açmadan geri alamıyorum. Ayrıca müziği durdurunca kendiliğinden ekrandan bu ikinci müzik ekanı gidiyor ve tekrar dinlemeye devam etmek istediğimde ekran kilidini açıp müziği tekrar başlatmam gerekiyor.
  Şimdilik ilk gözüme çarpan problemler bunlar. Bu problemler ne zaman çözülür yada ben eski versiyonu telefondaki verilerimi kaybetmeden nasıl yükleyebilirim? Yanıt dönerseniz çok memnun olurum.

  • tamer

   Merhaba Hande, Uptate Center uygulaması kaldırıldı onun yerine What’s New uygulamasından ve Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncellemesi kısmından güncellemeleri kontrol edebilirsin. Güncellemenin telefonunuza daha sağlıklı bir şekilde yüklenmesi için Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarma işlemi yapınız. Sorunlarınız çözülebilir. Kendim Z1 Compact kullanıyorum bu sorunların hiçbiri mevcut değil. Xperia Force olarak yorumunuz için teşekkür ederiz.

   • Hande

    telefonumdaki problmeleri gidermek için Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarma işlemi yapmamı söylediniz. programı bilgisayara kurdum. Telefondaki problemleri gidermek için bu onarma işlemini nasıl yapıcağımı ayrıntılı şekilde açıklayabilir misiniz? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • ali

  Selam arkadaslar. benim telim xperia z1 . Guncellemeden. SonrA telefonum kasmalar. basladi. Format atdim ama yine duzelmedi. Neden acaba

  • tamer

   Merhaba Ali, Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarma işlemi yapınız.

 • ali

  Peki nasil yapayim zahmet olmazsa anlatirmisin. .
  Acilmis olan sayfalar arasinda gecos yaparken telefon. Kasiyor.
  Onun icim bir onarma varmi

  • tamer

   Merhaba Ali, Onarma işleminin mantığı cihazdaki mevcut yazılımı yeniden yükler ve hataları çözmeyi hedefler. Sony PC Companion yazılımını buradan indirin: http://support.sonymobile.com/tr/tools/pc-companion/ ardından yazılımı bilgisayarınıza kurun ve çalıştırın. Yazılım arayüzünden onarım seçeneğini bulun, sizi yönlendirecektir.

 • zafer

  öncelikle merhabalar herkese,z1 compact kullanıcısıyım güncellemem geldi üç gündür lolipop kullanıyorum ama telefonum 3 gündür düzenli şarj olmuyor dock,araç,ve dahili şarj da dahil olmak üzere hepsini denedim akşam takıyorum şarja yatıyorum ilkönce şarj oluyor ama daha sonra şarj olmayı kesiyor cihaz sabah kalkıyorum işe gideceğim hoooppp bir bakıyorum şarj bitmek üzere nefret ettim üç gündür bu telefondan sony”yede yazdım henüz bir cevap gelmedi bu 4.4.4 kitkat kullanırken böyle bir sorunum yoktu nasıl dönüş yapabilirim lütfen yardımcı olun,güncelleme geldiğinden bu güne telefonumu şarj sorunundan dolayı kullanamıyorum.

 • Rıza

  Merhaba Sony Xperia Z kullanıyorum 5.0 dağıtımı ne zaman başlıycak bilginiz varmı.

  • tamer

   Merhaba Rıza, Xperia Z için şuan kesin bir tarih yokken çok yakında olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü sıradaki cihaz Xperia Z 🙂

 • Çağrı

  Z1 kullanıcısıyım ve hala gelmedi gerek pccompanion, gerekse update centerda zaten güncel olduğunu söylüyor…

  • tamer

   Merhaba Çağrı, güncellemeler cihazlara sırayla dağıtılır. Eğer cihazınıza hala güncelleme gelmediyse sıranız henüz gelmemiştir ve cihazınız ithalatçı garantilidir. Çünkü Xperia Z1 Türkiye için güncelleme dağıtılmaya başlandı.

 • Erman

  Merhabalar Xperia Z1 kullanıcısıyım dün itibari ile Yeni lolipop güncellemesini yükledim çekinerek te olsa ama gayet hoş ve stabil hızlı geçişler ayrıca şarj konusuda gayet iyi durumda. Kötü bir durumu ise arayan kimliğinde arayan kişinin profil resmi çok kötü ve tamamen bulanık bir durumda çıkıyor. Bu konuda yardımlarını bekliyorum…

 • koray

  Z ultra guncellemeden sonra kendi duvar kağıtları çözünürlükleri tuş kilidini açınca saçmalıyor.ahize sesi sabit kalmıyor. Ana ekrana basılı tuttuğun zaman titreşim kesilmiyor.fabrika ayarlarına dondum yine olmadı.sizdede bu türlü sorunlar varmı

  • tamer

   Merhaba Koray, Sony PC Companion ile onarım yapınız.

   • koray

    onu yapmıştım muhalasef olmadı. 2 günlük telefonu servise gönderdim. Sony ile başlangıcım pek iyi olmadı 🙁

 • İyi günler Sony Xperia Z3 cihazım ile Sony Pc Companion dan güncelleme yapmaya çalışırken ”güncelleştirilemeyen değiştirilmiş yazılım içeriyor hata:2003” uyarısı alıyorum ve güncelleme yapamıyorum. Sony Xperia Z3 cihazım için epey baksam da Android Lollipop Tr Romu bulamadım ve bu işlemleri de hayatımda hiç yapmayan biriyim. Bu güncellemeyi cihazıma Ota yoluyla falan alma şansım yok mu? Xperia da hep böyle bilgisayar üzerinden mi yapılır güncelleme? Cevap verirseniz sevinirim. İyi günler…

 • Ahmet

  23.1.A.1.28 numaralı Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinin Xperia Z2 ve Z3 dahil, Z3 Compact, Z3 Tablet, Z3 Tablet Compact ve Z2 tabletlere dağıtıldığını duyurdu güncelledim 24.7 mb sanırım

 • Ž1 lollipop tan sonra radyodan ses gelmiyor sizinki ne durumda

 • rıza ÖZKAN

  Z1 için güncelleme yükledim cihazım yavaşladı kamera geç tepki vermeye başladı kasma problemi var düzelirmi acaba

 • murat

  Mustafa yıldırım hocam illa pc den guncellencek diye birşey yok wifi ye baglanıp telefonundan guncellersın …

  Benım telefon Z2 5.0.2 guncellemesini yaptım gayet güzel ayrıca son uygulamaların hepsini kapatma tuşu 5.0 da yokken 5.0.2 de eklenmiştir fakat anlamadığım bir nokta radyo kanallarını kayıt edemiyormuyuz..

 • Ekrem

  Xperia z1 kullanıyorum. Hâlâ güncelleme gelmedi. Ayrıca “Sony bir sonraki güncellemede” tümünü kapat” butonu ekleyeceğini duyurdu” demişsiniz, bu z1 için de geçerli olacak mı? Teşekkürler.

  • tamer

   Merhaba Ekrem, Xperia Z1 Türkiye için güncellemeler gelmiştir. Eğer hala gelmediyse cihazınız ithalatçı garantilidir ve başka ülkenin yazılımı yüklüdür. O ülkeye geldiği zaman size de gelecektir. Xperia Z1 – Z1 Compact – Z Ultra için .270 güncellemesi sertifikalandı bu güncellemede tümünü kapat butonunun gelmesi muhtemel.

 • Z1 de güncellemeden sonra birtek benim radyom çalışmıyor galiba

 • Harun

  Yaklaşık bir aydır lolipopa geçmiş durumdayım.tlfnum z1.teknolojiyle aram iyi. Net bir şekilde: lolipop kit katın yakınından geçemez.bir sürü ufak tefek sorun. Şarj ise fiyasko. İnanılmaz şarj yiyor lolipop. Kitkat daha seri ve sade.

  • tamer

   Merhaba Harun, Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarma işlemi yapmayı deneyiniz.

 • betül

  Merhaba, benim de Xperiam Z3.sanırım 2 defa güncelleme aldım, şu an 23.1.A.1.28 diyor derlemesine. Benim durduk yerde radyoyla ilgili sorun vermeye başladı. Radyo çalışıyo ama ses çıkmıyo, TrackId açınca ses geliyordu onu kapatınca yine kesiliyordu. Ayarlardan tüm verilerini temizledim ama şimdi de ekran kilitliyken ses geliyo, ekran açıken gelmiyo. Çok garip bi durum. Yardımcı olabilirseniz harika olur

  • tamer

   Merhaba Betül, Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarma işlemi yapmayı deneyiniz. Sorun çözülebilir.

 • hasan

  Slm arkdşlr.x peria z1 kullanıyorum.4.4.4. Sürümünü 5.2 adroid sürümü kazakistanda iken geldi.telefonumun sesi azaldı.çok kasıyor.yavaş işliyor.tamamen sürümden dolayı sorun.eski sürüme nasıl dönebilirim

  • tamer

   Flashtool ile eski .157 Android 4.4.4 yazılımı yükeleybilirsiniz. Sitemizdeki Devolopers > Rom Yükleme kategorisinden ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • Sercan

  Merhabalar benim sorum z1 e 5.0 güncellemesini yaptım ve telefonun şarj kapağındaki conta yüzünden garantiye gönderdim telefon geldi ve Turkcell rom yüklü geldi giderken global şimdi ben ne yapıyım

 • nusret

  Bana 5.0 geldi nisan ayında fakat güncelleme yapmadım beklemekteyim yapım 14.5.A.0.242 acaba diyorum bu 5.0.2 mi bilgilendirirmisiniz teşekkürler

  • tamer

   Merhaba Nusret, 14.5.A.0.242 derleme numarasına sahip güncellemesi Android 5.0.2 Lollipop güncellemesidir.

 • ferit

  Arkadaşlar ben Z3 alacağım sorum şu lolipop güncellemesi aldıktan sonra cihazın kasıp kasmadığı teşekkür ederim.

  • tamer

   Merhaba Ferit, Xperia Z3, Android 5.0.2 yazılımı ile birlikte performansında bir sıkıntı olmayacaktır.

 • Ekrem

  Sony Xperia Z1 kullanıyorum,her gün UpdateCenter’ı kontrol ediyorum ama hala güncelleme gelmedi? Çevremdeki Z1 kullanıcısı arkadaşlarıma gelmiş,daha ne kadar beklerim ?

 • Şeyma

  Merhabalar ben z kullanıyorum c6603 banada güncelleme gelmedi.acaba cihazım da boş alan yok o yüzden gelmemiş olabilir mi?

  • tamer

   Merhaba Şeyma, güncelleme 3-4 ülke haricinde ülkemizde dahil olmaz üzere çoğu ülkeye şuan ulaşmadı. Gelen ülkelerin güncellemesini yüklemek istersen Facebook grubumuza başvurabilir veya sitemizden araştırabilirsiniz. Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/xperiaplatform/

 • nusret

  Tamer hocam 14.5.a.0.242 5.0.2 olurmu sony nin yayınladığı 270 olarak gözüküyor

  • tamer

   Merhaba Nusret, .242 Sony’nin Z1 – Z1 Compact – Z Ultra için yayınladığı ilk Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinin derleme numarasıdır. 14.5.A.0.270 ise .242 güncellemesinden sonra gelen “tümünü kapat” butonu ve çeşitli yenilik, hata düzeltmeleri içeren güncellemedir. 14.5.A.0.270 güncellemesini tavsiye ediyoruz.

 • Hatice

  xperia C3 kullanıcısıyım sistem güncellemesi geldikten sonra telefonum çok yavaşladı tüm uygulamalarda kasıyor bunun bir çözümü var mı?

  • tamer

   Merhaba Hatice, Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyiniz.

 • Furkan

  Xperia z 5.0 resmi sitede görünüyor fakat pc companion veya OTA da görünmüyor nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim.

  • tamer

   Merhaba Furkan, cihazınız ithalatçı garantili olabilir.

 • Merhabalar ben birsey soracaktim yeni xperia z3 tablet aldim tabi avrupada yasadigim icin isvecten aldim 5.0.2 ye yukselttim ama ekrana iki kere tiklayinca kilitleniyordu simdi kilitlenmiyor ancak guc dugmesine basinca kilitleniyor acaba bunun bir yolu varmi?

 • Nevzat

  Merhabalar ben Z3 kullanıcısıyım ve son aldığım güncellemelerden sonra şu an 5.0.2 kullanıyorum ve telefon tuhaf hareketlerde bulunuyor yavaş açılıyor her açılmaya sanki güncelleme yapıyor gibi yavaş açılıyor ayrıca ekran parlaklığını açtığımda renklerin tuhaf bir hâl aldığını görüyorum ve en kötüsü de telefonun bass hoparlörü güncellemeden sonra cızırtı yapmaya başladı . Anlayacağınız telefon berbat bi hal aldı . Lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum !

  • tamer

   Merhaba Nevzat, cihazınızı Sony PC Companion programı aracılığı ile bilgisayarınızdan onarmayı deneyiniz.

 • as

  Merhaba, erkek arkadaşımın da sony xperia z telefonu var ve geçenlerde güncelleme yaptı hiçte memnun kalmadı çünkü Wi-fi bağlantısı dışında veri bağlantısı yok iyice tuhaflaştı telefon yardım edebilir misiniz?

  • tamer

   Merhaba, cihazınızı Sony PC Companion programı aracılığı ile bilgisayarınızdan onarmayı deneyiniz.

   • yakşii

    herkese aynı yanıtı veriyorsunuzda anlamadım bende z3 ultra var yeni aldım1 aylık ve 2 kere servise gönderdim yine aynı hata konuşurken karşı tarafa benim sesim kesik kesik gidiyor neden?

 • mjesut

  Merhabalar sony z1 5.0.2 güncellemesini yapdım yanlız telefonla görüsmelerde ses poroblemi yasamkadyım ve telefonla arama yapıp kapatdıgımda 15 saniye ekrandan gitmiyor yeni güncellemelerde bu sorunlar cözülürse sevinirim

  • tamer

   Merhaba, cihazınızı Sony PC Companion programı aracılığı ile bilgisayarınızdan onarmayı deneyiniz.

 • Emre

  Ben yeni z2 aldım 5.02 iyi mi arkadaşlar ona göre geçecek.

 • Nevzat

  İyi de kardeşim bu bi çözüm mü siz bütün önerilerinizde aynı şeyi söylüyorsunuz bence alakalı değil. İnşallah donanımsal değildir ama sanmıyorum çünkü ne yıkadım ne toz girdi ne de daha önce sesli birşey dinledim ki sony den bahsediyoruz. . Lütfen yardım edin.

 • Yusuf şahin

  Merhaba ben bugün Xperia Z telefonuma lollipop 5.0.2 yi indirdim ve wifi açılmıyor. Nasıl düzelir bilgi verirseniz sevinirim.

 • Dilek

  Merhaba benimde tlfuma güncelleme geldi yaptım fakat Wifi ağ sorunu var ağlar görülmüyor Wifi açılmıyor

 • Xperia Z s

  Merhaba,

  Dün gece Lollipop 5.0.2 geldi (Xperia Z) güncelledim. Başta sevemedim eskisi daha güzel görünüyordu siyah ağırlıklı olması vs ancak hızını sevdim ama benim problemim bunlar değil telefonumda resim vs bulunmamasına rağmen yeterli alan yok uyarısı geldi kurduktan sonra yani bir iki foto çeksem anında o sonudur olan verileri sd karta sakla uyarısı geliyor. Bunun sebebi ne olabilir?
  Teşekkür ederim.

 • merhaba xperia z 6603 telefonumu android 5 e güncelledim ısınma ve şarj süresinde problem oluştu onarma yapmalımıyım yaparsam bilgilerim ve notlarım silinirmi ?

 • Selman

  Sa. Cihazım Xperia Z. Dün Android 5.0.2 lollipop sürümünü bilgisayardan değil telefondan indirip kurdum. Sorunsuz şekilde kuruldu. Arayüz falan herşey çok güzel ama Wifi açılmıyor 🙁 başka stamina yı açamıyorum. Servise sordum verilerini yedekle gel çözelim dedi. Bilgilerimi kaybetmeden çözmem mümkün değil mi acaba lütfen yardımcı olur musunuz?

 • cagatay

  guncellemeyı yukledım fakat wifi olmuyor açılmıyor napıcaz ??

 • Selman

  Dilek ve Çağatay. Aynı sorun bende de vardı bende yazdım hatta sorunumu. Sony Pc companion ile (yedekleme yaptıktan sonra çünkü Format atmış gibi herşey gidiyor) sistem güncelleme onarma derseniz( adı onarma baya bildiğin yeniden yüklüyor 🙂 ) sorun çözüldü. Fulya sana da cevap olmuştur sanırım bu bende ısınma sorunu yok ama Şarj konusunda emin olamadım daha az mı çok mu gidiyor. Ama yedeklemek yaptıktan sonra onarım yapabilirsin için rahat olsun 😉

 • Ayşegül

  Xperia z telefonuma lolipop güncellemesi geldi fakat wifim açılmıyor bu sorun nasıl çözülücek

  • tamer

   Merhaba Ayşegül, Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • selçuk

  Lollipop yüzünden çok sevdiğim telefonumdan soğudum(xperia z 6603) nasıl kitkata dönebilirim…lütfen yardımcı olurmusunuz…

  • tamer

   Merhaba Selçuk, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin. KitKat yazılımına dönmek için XperiFirm ile önce cihazına uygun KitKat yazılımı indirdikten sonra Flashtool ile yüklemen gerek sitemizde anlatımları mevcuttur.

 • Mustafa

  Xperia Z kullanıyorum Android 5.0.2 güncellemesi yapıktan sonra telefonun sesi gitti aramalarda ses çıkmıyor ve düzeltemiyorumda üstelik güncelleme sonrası simgeler çok büyüdü internet olayı sıkıntı şahsen ben hiç beğenmedim.

  • tamer

   Merhaba Mustafa, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • Mustafa

  Güncelleme sonrası tlf.kendini sessize aldı bunun bir çözümü olmalı ayrıca şarzda artık daha az gidiyor hiç beğenmedim ya eskiye dönelim ya da bu hatalar düzeltilsin. Yardım bekliyorum.

  • tamer

   Merhaba Mustafa, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • fırat

  Tamer merhaba t2 ultra kullanıyorum Son güncellemeden sonra arama. Yaptığımda ses karşıya gitmiyor kulaklık yada hoparlörden görüşme yapıyorum telefondaki müzik sesinide dışarı vermiyor ne yapmalıyım

  • tamer

   Merhaba Fırat, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • nur

  C3 sürümü güncelledim telefon çok yavaşladı ve Android sistem diye bir şey geldi 3.58 GB yer tutuyor ayrıca şarj çok hızlı bitiyor sürümü geri alabilme ihtimalim var mı?

  • tamer

   Merhaba Nur, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin. KitKat yazılımına dönmek için XperiFirm ile önce cihazına uygun KitKat yazılımı indirdikten sonra Flashtool ile yüklemen gerek sitemizde anlatımları mevcuttur.

 • vayas

  gülcellemeden sonra wifi açılmıyor, hava durumu wigdetinde şebeke yok yazıyor. konu hakkında bilgisi olan var mı?

  • tamer

   Merhaba Vayas, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • Gülcan

  Xperia z kullanıyorum güncellemeden sonra günde 4-5kere telefonum kapanıp kndi kndine açılıyor çok kötü durumda!

  • tamer

   Merhaba Gülcan, Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • Z1 kullanıyorum 5.0.2 yeni güncelledi
  Telefonda konuşurken karşı tarafa ses kesik kesik gidiyor nedenini bilen varmı

  • tamer

   Merhaba İsmail, sorunun için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin. Sorun çözülmez ise garantiye gönderin sorun o zaman donanımsaldır.

 • Oğuz

  Z3 üme hala lollipop güncellemesi gelmedi pc den güncelleme yapmaya çalışınca “cihazınız değiştirilemeyen yazılım içeriyor”diye hata veriyo nasıl güncelleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • tamer

   Merhaba Oğuz, cihanınızda orijinal ROM dışındaki diğer (custom) ROM kurulu veya Bootloader kilidi açık halde ise bu hatayı verebilir. Custom ROM yüklü ise orijinal yazılıma dönün ardından bootloader kilidini kapatın. Gerekli yazıları Xperia Force’da bulabilirsin!

 • Alim

  Xperia z kullanıyorum 5.02 güncellemesi büyük oranda iyi olmasına rağmen telefon aşırı ısınıyor üstüne birde çok yavaş şarj oluyor ve çok hızlı tüketiyor. telefon şarjda kullanımdayken bile şarj tüketiyor. Şarj ve ısınma büyük sorun…

  • tamer

   Merhaba Alım, sorunların için Sony PC Companion programı üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin. Güncellemenin ardından onarım işlemi iyi gelecektir 🙂

 • merve

  Merhaba arkadaşlar xperia z kullanıcısıyım güncellemeyi yüklediğimden bu yana telefonuma sms gelmiyo ne yapmalıyım ilginiz için şimdi teşekkürler

  • tamer

   Merhaba Merve, sorunların için Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • seyhan

  Merhaba arkadaşlar,
  xperia z2 aldm ve fm radyo yok( ana ekranda simgesi de yok) ancak özelliklerini okuduğumda var diyor. Ne olmuş olabilir bilgisi olan varmı?

  • tamer

   Merhaba Seyhan, sorunların için Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • Emin

  Xperya c3 lolipop güncelledim ancak sescıkmıyo nasıl düzelte bilitim

  • tamer

   Merhaba Emin, sorunların için Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyebilirsin.

 • Tamer

  Merhaba adaş Xperia z kullanıcısıyım (c6603) bu 5.02 den sonra cihazım şarjdan çıkar çıkmaz kapanıp şarj 0 olmadan açılmıyor resmen diyaliz modundayım pcde onarsam normale döner mi acaba aynı durumu paylaşan varmı.Ayrıca şarj on dakikada dolup 2 dakikada bitiyor resmen.
  Telefonu şarjdan ayrı kullanamıyorum güncellemeyi mobil internetle yaptım ondan mıdır ki?
  Bu ve benzeri sorun yaşayıp çözümü bulmuş arkadaşlar bi çözüm önerebilirse sevinirim.Teşekkürler

  • tamer

   Merhaba Tamer, sorunun için öncelikle Sony PC Companion ile onarım yaparsan sorun yazılımsal ise düzelir. Eğer sorunun donanım olarak bataryada ise servise göndermelisin.

 • Mucahit

  Telefonun sessizden cikmiyor zil sesi seciyorum ama secmiyor sessizde kaliyo xperia z1 telefonum nr yapmaliyim

 • Berkan

  Merhaba ,xperia zc6603 kullanıcısıyım. Güncellemeye hala kavuşamadım. Neden gelmemiş olabilir acaba? Pc olmadığı için, sadece Update denedim

  • tamer

   Merhaba Berkan, cihazda Türkiye yazılımı kurulu ise güncellemenin gelmiş olması gerekir. Eğer cihaz ithalatçı garantili ise Türkiye haricinde başka bir ülkenin yazılımı kurulu olabilir. Bunun yanında bilgisayar ile Sony PC Companion programı yardımı ile güncellemeleri kontrol edebilir/yükleyebilirsiniz. Update Center’a gelmesi biraz daha zaman alabilir.

 • Berkan

  Maalesef companionda güncel mevcut değil diyor. :s

 • ened

  Sony xperia e4 ne zaman lolipop gelecek

  • tamer

   Merhaba Ened, Xperia E4 için şuan Lollipop haberleri yok. Güncelleme haberlerini Xperia Force’dan takip etmeye devam edebilirsiniz.

 • ened

  ?

 • ened

  Tesekkurler

 • tamer

  Kardeşim pc componanion ile onarma yaptım olmadı fabrika ayarlarına döndüm ama sonuç aynı
  Hayır 4.4.4 kitapta iken hiçbir problemi yoktu herşey güncelleme sonrası olmaya başladı şimdi durduk yere bana yeni batarya masrafı mı çıksın

  • tamer

   Merhaba Tamer, onarım sonunda sorunun çözülmedi ise sorun donanımsal olabilir. 4.4.4 yazılımına geri dönmek istersen XperiFirm ile indirip Flashtool ile cihazına kurmalısın. Sitemizde anlatımı mevcuttur takıldığın yer olursa Xperia Platform Facebook grubumuz seni bekliyor: https://www.facebook.com/groups/xperiaplatform/

 • Mustafa

  Selamünaleyküm kardeş sony z kullanıcısıyım arkadaşımın telefonuda z ama onun telefonuna güncelleme 5 geldi benim telefonuma niye gelmedi halen

  • tamer

   Merhaba Mustafa, güncellemeler cihazlara ülkelere göre ve belirli bir sıraya göre gelir. Cihazda hangi ülkenin yazılımı mevcut ise o ülkeye güncelleme gelmişse sizin cihazınıza da gelmiş olmalıdır.

 • Kürşad

  Merhabalar xperia z kullanıcısıyım lollipop güncelleme sonrası telefon görüşmesi yaparken karşıdan ses alamıyorum fakat benim sesim gidiyor. Bir kaç denemeden sonra görüşme yapabiliyorum. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım?

  • tamer

   Merhaba Kürşad, Sorununuz yazılımsal ise Sony PC Companion programı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyin. Sorun devam ediyor ise donanımsal olabilir servise gönderin.

 • Merve

  İyi günler günler. Benimde bir sorum olacaktı Xperia z kullanıyorum. Güncellemeden sonra cevapsız aramalar görünmüyor artık eğer ben aramalara bakarsam görebiliyorum. Nasıl düzeltebilirim. Ve kitkata kesinlikle geri istiyorum acayip şarj bitiriyor lütfen yardımcı olur musunuz

  • tamer

   Merhaba Merve, sorun yaşıyorsan öncelikle Sony PC Companion programı aracılığı ile bilgisayardan onarım yapmayı denemelisin.

 • Ahmet

  Telefonum xperia z1 lolioopa geçtikten sonra kimi aradıysam sesimin yalpalandığını söylüyorlar ve hala bu sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim

  • tamer

   Merhaba Ahmet, Ayarlar > Çağrı kısmından ayarları kontrol ediniz, değiştirmeyi deneyiniz.

 • sinan

  Sony xperia t2 ultra 40 dakikalık güncelleme yaptı şimdi dışarıdan hiç ses yok kulaklık olmadan ne konuşabiliyorum nede müzik dinleyebiliyorum

  • tamer

   Merhaba Sinan, güncelleme sonrası Sony PC Companion programı aracılığı ile bilgisayardan onarım yapınız.

 • emine sevtsp

  merhaba xperia z1 telefonum lollipop güncellemesinden sonra perişan oldu telefon görüşmesi yapamaz hale geldim çağrı->ayarlardan gerekli ayarları yaptım ekolayzır ayarlarını değiştirdim olmadı fabrika ayarlarına geri döndürdüm ama yine aynı problem devam ediyor. kulaklıkla sorun olmadığını söylediler bende kulaklıkla dolaşıyorum artık..yardımcı olursanız sevinirim

  • tamer

   Merhaba Emine, güncelleme sonrası Sony PC Companion programı aracılığı ile bilgisayardan onarım yapınız. Sorunlarınız donanımsal değil ise yüksek ihtimal çözülecektir.

 • Hakan

  Merhaba bende de xperia C 6603 var
  İlk günceleme geldiginde sorunsuz 30 dakikada yükledim birkaç gün o şekilde
  Kullandım sıkıntılar şöyle

  1 şarj kitkata göre daha çabuk bittiyor
  2 şarj kitkata göre geç doluyor
  3 google play bazen sorun çıkarıyor .
  4 hoparlör sesi çok azaldı
  5 chrome gezerken sayfalar geç açılıyor

  Fabrika ayarlarına döndürdüm
  Bilgisayardan onarım yaptım
  Biraz farketti ama kitkat daha iyi stabil çalışıyordu zamanla güncelleme gelirse belki bu sorunlar düzelir ozamana kadar lolipop kitkat geçemedi bence

  • tamer

   Merhaba Hakan, Temmuz ayında gelecek olan 5.1.1 güncellemeleri ile sistem, stabiliteyi yakalayacaktır.

 • Mejmet

  Slm z3 cihazıma lolipop güncellemesi gelmiyor yazılım güncelle dediğimde cihaz güncel diyor 4.4.4 kullanıyorum suan

  • tamer

   Merhaba, bilgisayardan yani Sony PC Companion ile kontrol etmeyi denediniz mi?

 • BAKİ

  güncellemeden sonra wifi ye bağlanamıyorum. ne yapmam gerek bi yardım ederseniz çok memnun olurum.

  • tamer

   Merhaba Baki, bilgisayar üzerinden Sony PC Companion yazılımı ile onarım yapmayı deneyin sorunlarınız çözülecektir.

 • Mejmet

  Bilgisayardan güncellemek istedim hata veriyor hata kodu 2000 cihaz 15 günlük kutudan güncel cıkması gerekmiyormu

 • mrdaoud

  pc compain indirdim güncelleme gözükmüyor 4.4.2 hala telefonum xperia z2

 • Hayri

  Herkeste aynı sıkıntı var.Benim de sesim karşı tarafa kesik kesik gidiyor.Üstelik ben bilgisayardan da onardım.Donanımsal olmadığını düşünüyorum.Herkesinki aynı andabozulmaz.Sony bir çare bulmalı.Resmen bıktırdı.

 • Hayri

  Bu arada Z1 Compact kullanıcısıyım.Yakında yeni güncelleme var mı acaba?

  • tamer

   Merhaba Hayrı, bizzat kendim de Z1 Compact kullanıyorum ve 5.0.2 en son sürüm yüklü. Bende böyle bir sıkıntı yok. Sorun yazılımsal olsaydı bende de aynı sorun olurdu.

 • Hayri

  Burada ve sikayetvar.com sitesinde aynı konuda onlarca şikayet var.Güncelleme ile her şey berbat oldu.Yeni güncelleme ne zaman acaba?Belki düzelir.

  • tamer

   Şuan için yakın zamanda bir güncelleme yok. Fakat Ağustos ayında 5.1.1 sürümünün geleceği konuşuluyor.

 • Umut

  Z Ultra’ya lollipop güncellemesi geldikten sonra cihaz yavaşladı. Şarjı erken bitiyor ve 15 dakika kadar geç doluyor. Dahili fm radyo artık çalışmıyor. Bazen 3g var görünüp internete bağlanmıyor ta ki kapatıp açana kadar. Şimdi ben bu telefona ubuntu touch kurmak istesem nasıl bir yol izleyebilirim. Ha eğer o iş çok zorsa cynogenmod yüklesem bu sorunlardan ciddi ciddi kurtulur muyum?

  • tamer

   Merhaba Umut, Ubuntu Touch kurmayın. Cyanogenmod da henüz stabil olmayabilir. Ağustos – Eylül aylarında 5.1.1 gelecek o sürümü bekleyin.

 • Mete

  Son güncellemeden sonra telefon aşırı derecede ısınıyor. Güncelleme kaldırmak mümkün mü??? Acil cevap tel patlayacak die korkuyorum. ;(((

  • tamer

   Merhaba Mete, Sony PC Companion ile onarım yapmanı öneririz.

 • Serdar

  Arkadaşlar telefonum z3 ve hala 444 ve yazılım güncel diyor pcye bağlayıp denedim sahte yazılım gibisinden bişey çıktı güncellemiyor hata nerede anlamadım yardımcı olum lütfen golddan aldığım cihazı iade etmelimiyim

  • tamer

   Merhaba Serdar, root veya başka bir etken varsa kaldırınız. Tekrar deneyin. Fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar deneyin. Olmazsa Sony PC Companion ile onarım yapmayı deneyin.

 • Mete

  Pc companion ile de iki defa denedim onarımı ama yine aynısı güncellemeyi kaldırmam lazım. Bi yolu varsa söylersen sevinirim. Samsung larda 3 tuşka yapabiliyorsun. Xperia z de varmı öyle birsey.

  • tamer

   Sony Xperia cihazlarında şimdilik o moda girmek için ROOT atıp RECOVERY kurmanız gerekir.

 • Mete

  Bu olayı bana anlatırsan yapacağim. Nefret ettim lolipop dan. Root nasıl yapabirim beynim sulandı günlerdir nette dolaşip lolipop u silmenin yollarını aramaktan

 • Beyza

  hala güncelleme gelmedi 4.4.4 kullanıyorum. ayrıca bilgisayardan güncelleme yapmaya çalıştığımda ise (2003) hatası veriyor lütfen ne yapabiileceğimi söyler misiniz???

  • tamer

   Merhaba Beyza, Sony PC Companipn yazılımı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyiniz en son sürümü kurabilir.

 • Kubilay

  Merhaba sony xperia z kullanıcısıyım 5.0.2 ye güncelleme yaptım bir süre önce.şuan telefon gelen çağrılarda çalmıyor titreşim bile yapmıyor ve şarj çabuk bitiyor

  • tamer

   Merhaba Kubilay, güncellemenin ardından Sony PC Companion ile onarım yapmanı öneririz.

 • yakşii

  herkese aynı yanıtı veriyorsunuzda anlamadım bende z3 ultra var yeni aldım1 aylık ve 2 kere servise gönderdim yine aynı hata konuşurken karşı tarafa benim sesim kesik kesik gidiyor neden?

  • tamer

   Merhaba, Sony PC Companion ile onarım yapma işlemi telefonda yazılımsal bir sorun varsa onu düzeltir. Eğer sorununuz onarım işleminin ardından devam ediyorsa sorununuz donanımsal olabilir veya bir sonraki güncelleme ile çözülebilir.

 • merhaba cihazım z1 güncellemeyi uzun zamandır kullanıyorum ama fazla sistem hatası var. ekranı kitlediğim de ana ekran açık kalması ama dokunamama gibi. ekran videosu uygulaması kendi kendini kapatıp kayıt yapmaması gibi dolaşımda (ins,face,twet) takılmalar gibi problemler var. düzeltebilirmiyim, evetse nasıl? ayrıca ısınma problemim var. cihazda ki ısınma durumunu biliyorum anormal derecede ısınıyor oyun olarak COC oynuyorum sadece sanki asfalt8 oynuyormuşum gibi ısınma var. yadımcı olursanız sevinirim

  • tamer

   Merhaba, sorunlarınızın çözümü için ilk başvurulacak yer Sony PC Companion Onarım kısmıdır. Sorunlar düzelmez ise 5.1.1 güncellemesini bekleyin kesinlikle daha verimli bir sürüm olacak..

 • companion dan deneyeceğim şimdi

 • Erdal

  Merhaba.benim sorunumda telefon açıkken şarj olmuyor.(bütün tasarruf modları acık ve bütün uygulamalar kapalı olduğu halde pil şarj dan daha çabuk bittiği için şarj olmuyor hatası veriyor) Şarj edebilmek için telefonun kapallı oması gerekiyor.bir çözüm öneriniz var mı?

  • tamer

   Merhaba Erdal, Sony PC Companion ile onarım işlemini yapmak en iyi çözümdür 🙂

 • Hasan basri

  Xperia z 5.0.2 yükledim sessiz mod yok telefonda. Yani toplantı modu olmazmı telefonun. En adi telefonlarda sessiz mod var. Ses seviyesini 0 à alıyorum bu sefer titreşime geçiyor. Birde karşılıklı görüntülü görüşme neden adres defterinde seçeneği yok ve yapılamıyor. Aldığıma pişman oldum.

 • adem

  xperia z kullanıyorum güncelleme süper olmuş ancak telefonum geç açılıyor ve çabuk ısınıyor bunların dışında acayip hızlandı. güncelleyin…

 • Sibel

  Z3 kullanıyorum yeni güncelleme de sessiz modda dahi titreşim kapanmıyor yardımcı olursanız sevinirim

 • Yeşim

  Merhaba,ben yaklaşık 3,4 aydır z3 kullanıyorum ama herkese 5.1 bile geldi bana hala lolipop güncellemesi gelmedi 🙁

 • osman keskin

  z1 kullanıyorum güncellemeye kadar telefonumdan çok memnundum ancak güncellemeden sonra telefon kağnıya döndü kamerayı 3 yada 4 dakika kullanabiliyorum cihaz çok ısındığı için kendini kapatıyor. Adeta telefonu kır yenisini al dedirten bir yazılım güncellemesi yapılmış.

  • tamer

   Merhaba Osman, Sony PC Companion programı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyin. Sorunlara çözüm olabilir..

   • delice

    selam Sony PC Companion onar bölümü nerde pc de var ama onar diye bir menü bulamadım

 • Kaan başaran

  Xperia z2 kullaniyorum guncelleme geldi yuklendi fakat doğrulanmadı bildirim olarak da görünüyor yardım edebilir misiniz!!!?

 • Sedat

  Z1 telefona lolipop güncelemesinden sonra kamera en fazla 3 dk çekim yapıyor eğer telefon kullanımdan dolayı ısınmayla onuda yapmıyorum Xperia nın soğuması lazım diyor ve kapanıyor nedeni güncelleme yok sa teknik bir arızamı ülke onarım pc den düzelmedi

 • latif

  Mrb arkadaslar z3 kullanıcısıyım son güncelleme ile telefonda ses diye bişey kalmadi çok zayıfladı 2aylık telefon daha çok sinir oldum çözümü varmiki

 • Gül

  Merhaba. Ben lollipop güncellemesini yüklediğimden beri telefonumun sesini duyamıyorum. Kulağımda mı bi dorun var acaba diye bile düşündüm. Çağrı msj vs. Sesleri çok az çıkıyor. Video izlerken de aynı sorun var. Bir de gelen çağrıyı bildirim olarak göremiyorum. Saatler sonra bi bakıyorum saatler önce biri beni aramış. Yardımcı olursanız sevinirim

 • Gül

  Xperia z kullanıcısıym bu arada.

 • hatice

  Arkadaslar z3 kullanıyorum telefon sarj olurken ne kadr suresi kaldığını gösteriyordu sımdı göstermiyor nasıl gerı getırebılırm yardımcı oln lutfen

 • Emre burak

  İyi çalışmalar.ben yeni Z1 aldım lolipop güncellemesi de geldi fakat bilgisayar gerekiyor diyo.onu anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

 • Emre burak

  Teşekkür ederim ama bilgisayarım ankarada tel üzerinden yapamayacak mıyım

 • Emre burak

  Ayrıca indirdim dosya açılamıyor diyor

 • Büşra

  Merhaba xperia z yı yeni aldım fakat dusurdum telefonu sarja takiyorum ama şarj olmuyor kapalı ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz?

  • Ozan Can Höke

   Kablosuz joystick tipi şarj aletleri bar ondan almanız gerekli maalesef

 • Samet

  Mrh arkslar Xperia z1 güncelenmesi geldi indirdim ama kamera donukluk yapıyo napmam gerek ya

 • Osman can

  Ben yandım siz yanmayın z1 icin lolipop berbat oldu. Yeni aldığım telefon mahvoldu. Pc den onar yardımcı oluyor demeyin lütfen. Herkeze aynısını söylüyorsunuz.defalarca denedim daha berbat oldu. Kısacası bekleyin yeni güncelleme gelsin 5.02 rezalet ötesi

 • Kerim

  Lolipop yükleyince sanki mars’ A mı çıkacaksınız. Z1 4.4.4 varken telefonunuzu bozmayın. Bütün sitelerde daha lolipop iyi diyen görmedim. Herkez nasıl kitapta dönerim diyor

 • Marko

  Merhaba KERİM, Sony PC Companion programı ile bilgisayar üzerinden onarım yapmayı deneyin. Sorunlara çözüm olabilir. SAKA BİRADER SAKA telefonu servise gönder.

 • Kadir

  Xperia z güncelledim tel ısının kapanıyor eskisürüme nasıl dönerim acaba

  • Mustafa

   Sorunu çözebildiniz mi bende de aynı sorun var

 • Marko

  Kardeş yabancı siteler güncellemenin hatalı oldugunu söylüyor. Sony de maalesef düzeltme yapmıyor. Eger z1 4.4.4 deyse kesinlikle güncellemeyin. Arkadas tavsiyesi düzeltme güncellemesini bekleyin

 • Sarp

  Her nedense sony kullanıcıları güncellemeye teşvik ediyor. Ama bayağı bir sorun var. Ben yorumlara bakıp 2 aydır yapmıyorum güncellemeyi. Hiç bu güncelleme süper diyen görmedim daha. Sadece sony degil s4 dede lolipop sorunlu sarj su gibi akıyor. Sabredin düzeltmeler gelir

 • Sarp

  Her nedense sony kullanıcıları güncellemeye teşvik ediyor. Ama bayağı bir sorun var. Ben yorumlara bakıp 2 aydır yapmıyorum güncellemeyi.. Hiç bu güncelleme süper diyen görmedim daha. Sadece sony degil s4 dede lolipop sorunlu sarj su gibi akıyor. Sabredin düzeltmeler gelir

 • Mert

  Sony Xperia Z1 kullanıyorum telefonum kitkattayken çok stabildi lollipop 5.0.2 yükleyince hiç stabil olmadı sürekli geç tepki veriyor home sanal tuşuna basınca uygulamalar kendine çok geç geliyor yenileniyormuş gibi bekliyorsun 5 sn sonra kendine geliyor ayrıca walkmande müzik dinlerken bi anda müzik kapanıyor hiçbir hata vermeden lütfen ne yapmam gerekiyor acil teşekkürler 🙂

  • tamer

   Merhaba Mert, Android 5.1.1 güncellemesini bekleyebilir veya Sony PC Companion ile onarım yapabilirsin.

 • alp

  slm arkadaşlar.Ben xperia Z3 kullanıyorum.1hafta önce wi-fi ve bluetooth hiçbir şekilde açılmıyo.reset ve tekrardan sony programında onarım yaptım fakat düzelmedi.sadece mobil veride nete bağlanıyor.bilgisi olan ve aynı sorunu yaşayıp çözen arkadaşyar yardımcı olabilirmi.

  • hüseyin

   Alp kardeş aynı sorun benim z3 dede var wifi bluetooth ve hotspot hiçbir şekilde açılmıyor zannedersem en Son Android güncellemesinden oldu.çünkü senin yaptıklarının aynını bende yaptım ama olmadı.

 • ibrahim

  hocam benim telde ısınma oluyor ekranda yanma meydana geldi ne yapabilirm

 • Ozan Can Höke

  Arkadaşlar birşey soracağım şu son bir kaç gündür video izlerken ses açarsam eğer video pause moduna geçiyor bilgisi olan varsa yazabilir mi acil lütfen ?

 • Ali Öz

  Güncellemeyi yükledim fakat telefon açıldığında “malesef küçük uygulamalar yöneticisi durdu. Malesef print spooler durdu. vs.” Gibi hataları sürekli veriyor ve ana ekran menüsüne ulaşamıyorum. Hiç bir işlem yapamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

 • Yusuf Tekatlı

  xperia z kullanıyorum telefon son güncellemeden sonra cevapsız çağrıları göstermez oldu. çok denedim yazılımı onardım sony desteği aradım bir çözüm bulamadılar servise gitti telefon 5 kez yine aynı değişmedi ana kartı bile değiştirdi servis ama hala aynı sorun devam ediyor…

  • glsd

   aynı sorun bendede mevcut, yeni bir güncelleme geldiğinde düzelir mi?

 • Ali Balak

  Xperia z kullanıyorum hâla gelmedi 5.1 ? Bir arkadaşımdada aynı cihaz(z) var ancak onda 5.1 yüklü durumda cihazıma gelmemesinin sebebi nedir açıklarsanız sevinirim.

 • Ferdi Aydoğan

  sony xperia z kullananlar 5.1lolipopa gemeyin ses cıkmıyo telefondan bide sarjın amınakoyuyo pişman oldum

 • Betül

  Sony xperia t2 cihazımda bu lolipop sürümü bildirim çubuğunda var ama yüklenmiyor neden acaba

 • Sade

  Ben z ultra kullanıyorum gülcelleme sistem çubuğunda görünüyor fakat aylardır güncellemedi yardımcı olursanız sevinirim

 • Samir

  Merhaba,ben sony xperia z1 kullaniyorum,lollipopdan sonra telefonumda aşiri isinma sorunu oluyor,ne yapa bilirim ?

 • Aytac Yildirim

  İyi günler. Telefonum sony Xperia z1s C6916 lolipop 5.0.2 yüklü. Telefon cevapsız aramaları bildirim şeklinde göstermiyor. Sonra bir bakıyorsun 10 dk sonra fln kişi aradı diyor. Bu sorunu nasıl çözücem.