PlayStation VR’ın Fiyatı ve Çıkış Tarihini Açıkladı

Sony’nin merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ın fiyatı, çıkış tarihi ve diğer tüm detayları netlik kazandı.

Japon üretici  San Francisco’da gerçekleşen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda PlayStation VR’ın üzerindeki sis perdesi tamamen araladı.

Sony’den yapılan açıklamaya göre PlayStation VR ekim ayında raflarda olacak. Ürünün fiyatı ise 399$ (yaklaşık 1150 TL) olarak açıklandı. Aynı kategorideki diğer rakiplerine baktığımızda PlayStation VR’ın nispeten daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Oculus Rift 599$, HTC Vive ise 799$ fiyattan listelendi.

399 DOLARA

PlayStation VR’ın nimetlerinden yararlanabilmek için 399$’luk ödeme yapmanız yeterli olmayacaktır. Sanal gerçeklik gözlüğünü kullanabilmeniz için bir de PlayStation Kamera satın almanız gerekiyor.  Sony’ye göre PlayStation sahiplerinin büyük bölümü zaten söz konusu kameraya sahip.

PlayStation VR’IN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

PlayStation VR’a 5.7 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip RGB alt piksel diziliminde OLED ekran eşlik ediyor. PlayStation Move ya da DualShock 4 aracılığıyla kontrol altına alınan PlayStation VR’ın ekran yenileme hızı ise 120 Hz’e kadar çıkabiliyor.

Sony etkinlik esnasında PlayStation VR için 200’den fazla galiştircinin çalışmalar yürüttüğünü bildirirken, sanal gerçeklik gözlüğüne özel  Star Wars: Battlefront yapımının da hazırlandığını müjdeledi. Yıl sonuna kadar ise PlayStation VR için en 50 oyunun yayınlanması bekleniyor.

geekypinas-sony-playstation-vr

Haber, Sondakika Haber’den alınmıştır.

BERKAY ADAN
  • Mertkan Akiska

    Göz bozar bu.